لوازم آشپزخانه

نگهداری از لوازم خانگی و راهنمای آن

بسیاری از افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند، اطلاع دقیقی از نحوه نگهداری از لوازم خانگی خود ندارند. ممکن است با استفاده اشتباه به خود یا وسایل برقی خانه آسیب وارد کنید. بهترین کار برای جلوگیری از پیش آمدن این مشکلات این است که از روش های نگهداری از لوازم خانگی حتما آگاهی داشته باشید. اگر هنوز در مورد آن ها اطلاعات درست و تجربه کافی ندارید، پس این مطلب بازرگانی هیوا را اصلا از دست ندهید.

طرز نگهداری از لوازم خانگی

از یخچال ها گرفته تا اجاق گاز و مایکروویو، هر کدام برای استفاده به روش خاصی نیاز دارند. اما نگهداری از آن ها نیز بسیار مهم است. طرز نگهداری از لوازم خانگی و راهنمای آن به شما کمک می کند تا به افزایش طول عمر این محصولات در خانه خود و جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک کنید.

یخچال و فریزر

یکی از مهمترین و اساسی ترین لوازم خانگی در آشپزخانه یخچال ها و فریزر ها هستند. لازم است نکات ضروری را رعایت کنید تا این دو محصول پر کاربرد عمر بیشتری داشته باشند. در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

یخچال و فریزر باید هر کدام ۳۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند. از قرار دادن آن ها در کنار اجاق گاز یا سینک ظرفشویی خودداری کنید. سعی کنید یخچال و فریزر خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. از شست و شوی پشت این دو محصول با آب نیز خودداری کنید. با رعایت این موارد از آسیب و فشار آمدن به دستگاه جلوگیری می کنید.

فر و مایکروویو برقی

از دیگر لوازم برقی که این روز ها در بیشتر خانه یافت می شود انواع اجاق گاز، فر و مایکروویو ها هستند. اگر چه این وسایل سطح رفاه در زندگی را بالا برده اند، اما نمی توان از نگهداری و مراقبت از آن ها چشم پوشی کرد. در نگه داری این وسایل سعی کنید از پریز مناسب استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن قسمت داخلی کمتر از مواد شیمیایی استفاده کنید. می توانید موادی مانند جوش شیرین و آب لیمو را امتحان کنید. در آخر به یاد داشته باشید هر چه بیشتر در نگهداری از لوازم خانگی خود هوشیارانه تر عمل کنید، عمر مفید آن ها را بیشتر افزایش می دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *